Umów wizytę: 722 326 272

Profesjonalny

salon pielęgnacji

psów i kotów


Katowice

Ligota

Groomer Katowice

Chociaż wielu właścicieli psów woli czesać swoje psy w domu, profesjonalna pielęgnacja i strzyżenie psa może zaoszczędzić czas i energię. Strzyżenie psa, zwłaszcza puszystego, szczeniaka lub psa z problemami behawioralnymi, wymaga dużo uwagi i cierpliwości. Warto zatem zdać się w takim wypadku na doświadczenie, a takowe z pewnością posiada profesjonalny groomer.

Profesjonalna sesja pielęgnacyjna salonu Dog&Cat z Katowic zazwyczaj składa się z szczotkowania, kąpieli i suszenia psa, a także przycinania lub strzyżenia psa czystymi, zdezynfekowanymi szczotkami i ostrzami maszynki do strzyżenia. Groomer szczotkuje lub wyczesuje maty przed kąpielą, ułatwiając namydlanie psa szamponem. Groomer czyści uszy psa i sprawdza oznaki infekcji. Kiedy sierść wysycha, następuje strzyżenie psa, przycinanie lub nawet golenie, jeśli jest to konieczne lub wymagane.

Fryzjer dla psów przycina większość sierści nad oczami, na końcach uszu i na spodzie łap. Groomer obcina pazury psa na wygodną długość, ponieważ długie pazury mogą stać się dla niego bolesne. Fryzjer dla psów może również myć jego zęby specjalną pastą dla psów (chociaż regularne czyszczenie zębów powinno być również wykonywane codziennie w domu).

Profesjonalny fryzjer dla psów ma wszystkie odpowiednie narzędzia, aby każdy pies wyglądał jak najlepiej, od różnych rodzajów maszynek do strzyżenia i zaokrąglonych nożyczek po regulowany stół do pielęgnacji i nie tylko. Salon dla psów Dog&Cat w Katowicach wyposażony jest w nietoksyczne, delikatne szampony dla psów z alergiami lub podrażnieniami skóry lub z pchłami.

Dobry groomer skupia się na wyglądzie pupila, czego przykładem jest nasz salon w Katowicach. Zazwyczaj fryzjer dla psów pielęgnują różne rasy, co może obejmować strzyżenie psów, przycinanie, mycie szamponem i stylizację futra, obcinanie pazurów i czyszczenie uszu. Doświadczony groomer powinien mieć cierpliwość, dobrą komunikację i wytrzymałość fizyczną, ze względu na wymagania, których wymaga pielęgnacja.

Doświadczony groomer Dog&Cat z Katowic wie również, jak czesać do cięć pokazowych, co wymaga dokładnej dbałości o szczegóły i znajomości wymagań konkretnej rasy. Różne płaszcze wymagają różnych szczotek, o czym zaprawiony fryzjer dla psów wie. Im więcej martwych włosów groomer usunie z psa, tym mniej znajdzie się ich na dywanie w salonie.

Psy, które są stare lub stają się niespokojne lub agresywne, gdy próbuje się je wyczesywać, muszą być traktowane delikatnie i pewnie, a niektóre mogą wymagać założenia kagańca podczas pielęgnacji – coś, co może zrobić groomer i doświadczony fryzjer dla psów. Jeśli cierpi się na ból pleców lub artretyzm, profesjonalna pielęgnacja i strzyżenie psów może pomóc, zapobiegając nadmiernemu podnoszeniu i manipulowaniu psem.

Czyszczenie gruczołów odbytu, mycie zabłoconego lub brzydko pachnącego psa oraz usuwanie pcheł i kleszczy nie należą do najprzyjemniejszych zadań, ale wiążą się z odpowiedzialnością posiadania psa. Profesjonalny groomer i fryzjer dla psów wie, jak zająć się tymi niezbędnymi, ale nieprzyjemnymi zadaniami w szczególnych przypadkach, choć nie należy to do normalnych czynności.

Strzyżenie psów

Częstotliwość pielęgnacji psa zależy od kombinacji zmiennych, w tym rasy, długości i rodzaju sierści, ilości czasu spędzonego na brudzeniu się na zewnątrz oraz klimatu. Zależy to również od tego, w jaki sposób poprosi się doświadczonego groomera o wyczesanie psa – krótkie strzyżenie psów może oznaczać, że podróż powrotna nie będzie wymagana przez kilka miesięcy – oraz od tego, czy jako właściciel czujemy się komfortowo, wykonując drobne poprawki w domu i we własnym zakresie.

Bez względu na to, czy odwiedza się groomera ze swoim psem co sześć tygodni, czy trzy razy w roku, najlepiej jest wykonać trochę dodatkowej pielęgnacji w domu. Czyszczenie zębów, przycinanie pazurów, szczotkowanie sierści, comiesięczne mycie szamponem, sprawdzanie uszu i odświeżanie części intymnych sprawi, że psi kumpel będzie zdrowszy, wygodniejszy i przyjemniejszy we współżyciu, o czym każdy profesjonalny fryzjer dla psów podpowie.
W przypadku młodych szczeniąt i psów, które nigdy nie były profesjonalnie strzyżone, należy podejmować delikatne i stopniowe kroki, aby obchodzić się z psem i szczotkować go, dotykać łap i pazurów oraz oferować smakołyki, a nawet spróbować przeczesywać sierść elektryczną szczoteczką do zębów dla psów, które będą tego potrzebować być przyciętym. Pielęgnacja jest doświadczeniem łączącym Ciebie i Twojego psa i sprawi, że proces ten będzie przyjemniejszy na dłuższą metę. Tego typu podejście z pewnością sprawi, że późniejsze strzyżenie psów będzie dla niego znacznie przyjemniejsze i mniej stresujące.